Sześć ofiar śmiertelnych,  tysiące zerwanych dachów, dziesiątki tysięcy połamanych drzew oraz zalane ulice – to skutki nawałnicy jaka przeszła nad województwami: pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim. Na ratunek poszkodowanym ruszyło wiele służb z całej Polski, w tym strażacy z Działdowa. Aktualnie w powiecie tucholskim jest ich 14. 

To był dla wszystkich szok. W nocy z 11 na 12 sierpnia przez województwa pomorskie i kujawsko-pomorskie przeszły burze, jakich nikt w tamtych stronach nie pamięta. Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał dachy, przewracał słupy energetyczne. Najgorsza sytuacja była w powiatach tucholskim, chojnickim, sępoleńskim. Bez dostępu do energii elektrycznej w tamtym regionie było 132 tys. mieszkańców z 1140 miejscowości. Służby informują, iż zniszczonych zostało prawie 2 tys. domów. Ponad 20 z nich nie nadaje się już do zamieszkania. Najtragiczniejszy jest jednak bilans ofiar. W województwie pomorskim w czasie nawałnicy zginęło 5 osób, w tym dwie 13 i 14-letnie harcerki przebywające na obozie. W kujawsko-pomorskim rannych zostało osiem osób, w tym strażak. 

Informacja o tej tragedii szybko obiegła całą Polskę. Momentalnie do pomocy w usuwaniu skutków nawałnicy włączyli się strażacy i to nie tylko z poszkodowanych województw, ale także ościennych, w tym z warmińsko-mazurskiego. Swoją pomoc zaoferowali także strażacy z Działdowa, którzy na miejsce zdarzenia wyjechali od razu.

Więcej w TD nr 34 z dnia 22 sierpnia 2017r. (kup e-wydanie)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!