Uruchomienie komunikacji miejskiej w Działdowie to już tylko kwestia czasu. Jako pierwsi informujemy, ile będzie tras, jak wyglądać będą połączenia, w którym miejscu staną nowe przystanki oraz ile to wszystko będzie kosztowało. 

To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe, stanie się faktem. Już niedługo na terenie Działdowa powstanie komunikacja miejska. Na ten moment czekało wielu mieszkańców, zwłaszcza starszych, którzy nie posiadają samochodów i muszą o własnych siłach chodzić do przychodni, szpitala czy na oddalony o 3 km od centrum miasta cmentarz komunalny. Uruchomienie komunikacji miejskiej w Działdowie zaplanowano na przełom września i października. Władze miasta robią wszystko, aby połączenia ruszyły jak najszybciej, z racji chociażby rozpoczynającego się niedługo roku szkolnego, a co za tym idzie zapewnieniu dojazdu do szkół, jednak nie wszystko będzie teraz od nich zależało. Chodzi tu między innymi o przebieg przetargu na wyłonienie przewoźnika. Miasto posiada już koncepcję, w jaki sposób całe przedsięwzięcie będzie wyglądało. Przedstawiamy ją jako pierwsi. 

Będą cztery linie i połączenia z Malinowem i Księżym Dworem
Na terenie Działdowa powstaną cztery linie. Założono, iż wszystkie dochodzić będą do dworca PKP. Sieć komunikacyjna obejmie wszystkie obszary w mieście, gdzie panuje największy ruch, tj. rynek, największe placówki handlowe, szkoły, obiekty sakralne, obszar dworca kolejowego i autobusowego, obiekty sportowe, największe osiedla. Wszystkie, oprócz linii nr 4, która ma mieć charakter uzupełniający, obsługiwać będą centrum miasta. Główną z nich będzie linia nr 1, która startować będzie z dworca i przez całe miasto ma podążać do skrzyżowania ul. Nidzickiej i Olsztyńskiej (tuż przy kompleksie handlowym). Linia nr 2 obsługiwać będzie trasę pomiędzy dworcem a szkołą w Malinowie. 

Więcej w papierowym wydaniu TD nr 33 z dnia 14 sierpnia 2017r. (kup e-wydanie)

Mapki przedstawiające planowane trasy:

Komentarze   

0 #10 Ziutek 2018-07-13 19:33
Ul. Grunwaldzka i wiodące Zakłady Pracy w Działdowie od których wpływa pośrednio podatek do Urzedu nie maja szczęścia lub wsparcia osób stanowiących.
Cytować
0 #9 Marcin 2018-05-24 17:30
Ul. Raginisa to tez działdowo dlaczego tam nie będzie dojeżdżał ?
Cytować
0 #8 Jan 2017-09-18 19:22
Uczestniczyłem w konsultacjach. Złożyłem wniosek, który został pozytywnie przyjęty i zaakceptowany. Wniosek polegał na połączeniu linii 2 i 3. Tak aby jechać z Księżego Dworu ulicą Skłodowskiej na dworzec i dalej ul. Jagiełły do Malinowa. Korzyść jest taka, że nie ma przesiadki na dworcu i pomija się ulicę Pocztową, podporządkowaną w obydwu kierunkach. Jeśli moja propozycja została przyjęta przez ogół, to powinniśmy wiedzieć dlaczego nie została wprowadzona.
Cytować
0 #7 czytelnik 2017-08-17 12:58
Cytuję M:
Kolejny raz brak połączenia os. Ksieżodworska - Leśna. Dzieci miały mieć ułatwienie w dojeździe do przedszkola, osoby starsze do szpitala. Os Księżodworka ma połaczenie na dworzec... ;-) Znowu nasze osiedle zostało pominięte.


Wszystkie linie mają być ze sobą skomunikowane. Jedziesz z Ksieżodworskiej na dworzec i tam przesiadasz się na Leśną. Wszystko tygodnik opisuje w wydaniu papierowym. To tylko zapowiedź tego tekstu.
Cytować
0 #6 M 2017-08-17 08:15
Kolejny raz brak połączenia os. Ksieżodworska - Leśna. Dzieci miały mieć ułatwienie w dojeździe do przedszkola, osoby starsze do szpitala. Os Księżodworka ma połaczenie na dworzec... ;-) Znowu nasze osiedle zostało pominięte.
Cytować
0 #5 Działdowianka 2017-08-16 12:10
Przydałaby się jakaś wyszukiwarka tras,oraz aktualizowany rozkład jazdy każdej linii na stronie internetowej -/ aplikacja na smartfona.
Uważam że część zachodnia miasta, powinna być intensywniej skomunikowana z centrum miasta, dworcem od ulicy Lidzbarskiej -linia Nr.4
Ponadto myślę że należało by taż obsługiwać ulicę Grunwaldzką gdzie mieszczą się domy mieszkalne, firmy usługowe i punkty handlowe.
Cytować
0 #4 Działdowianin 2017-08-15 09:19
Można by przy okazji zrobić do Kurek, wiele starszych Pan często jeździ rowerami ponieważ nie mają innego dojazdu np do szpitala, warto o tym pomyśleć. ;-)
Cytować
+1 #3 Tom111 2017-08-14 16:02
Cytuję Andrzej Bogacki:
Przydałaby się jakaś wyszukiwarka tras na stronie/ aplikacja na smartfona.


Nie tak szybko...najpierw niech to uruchomią jak trzeba, a nie na odwal.
Cytować
+6 #2 Działdowianin 2017-08-14 15:51
Nie rozumiem, czemu do Księżegodworu są dwie trasy a do malinowa jedna, gdzie zdecydowanie więcej osób by z niej skorzystało. Czemu nie ma żadnej do kisin? Tu by zdecydowanie powinna zaglądać jedna nitka. Nie dość, że ludzie nie mają chodnika to jeszcze autobusu nikim nie da...
Cytować
+2 #1 Andrzej Bogacki 2017-08-14 10:36
Przydałaby się jakaś wyszukiwarka tras na stronie/ aplikacja na smartfona.
Cytować

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!