Rondo u zbiegu ulic Hallera i Męczenników będzie nosiło imię Ryszarda Jałtuszewskiego. Tak zadecydowali radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta Działdowo. Głosowanie nie było jednogłośne. 

Sprawa uhonorowania Ryszarda Jałtuszewskiego poruszana była już w maju tego roku, kiedy to radni głosowali nad zmianami nazw ulic, które musiały być wprowadzone ze względu na ustawę dekomunizacyjną. Propozycje nowych nazw mogli składać wszyscy mieszkańcy. Jedną z nich była właśnie ul. Ryszarda Jałtuszewskiego, która uzyskała na komisjach akceptację radnych i miała zastąpić ówczesną nazwę ul. 19 stycznia. Do zwrotu akcji doszło tuż przed samym głosowaniem. Wtedy to radny Marek Dwórznik w imieniu mieszkańców ulicy 19 stycznia złożył wniosek o zmianę jej nazwy na ul. 17 stycznia. - Jest to jedna z najważniejszych dat miasta, dzień przyłączenia Działdowa do II Rzeczypospolitej w 1920 roku – mówił. Wniosek został poparty przez 71 mieszkańców ulicy. – Jest to frekwencja stuprocentowa, wszyscy którzy są obecnie w Działdowie – argumentował radny. W zamian radny zaproponował, aby imieniem Ryszarda Jałtuszewskiego nazwać rondo przy ulicy Hallera i Męczenników. Radni jednogłośnie poparli wniosek Marka Dwórznika, a później zagłosowali za zmianą nazwy ulicy z 19 stycznia na 17 stycznia. Przegłosowano także wniosek, aby przygotować uchwałę dotyczącą nadania imienia ronda Ryszarda Jałtuszewskiego. Do sprawy wrócono podczas ostatniej sesji, 10 sierpnia. 

Więcej w TD nr 33 z dnia 14 sierpnia 2017r. 

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!