W miniony czwartek w Urzędzie Miasta Działdowo odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której radni pochylili się m.in. nad zmianą stawki za ustawienie ogródka gastronomicznego. Niska cena ma zachęcić lokalnych przedsiębiorców do tego typu usług. 

Z propozycją zmian wyszedł pod koniec czerwca radny Sławomir Pszenny. Według niego obowiązująca dzienna stawka 30 gr za 1m2 tzw. ogródka gastronomicznego jest wysoka i odstrasza lokalnych przedsiębiorców przed świadczeniem usług na zewnątrz lokali. A takich w naszym mieście brakuje. Wystarczy tylko przejść się na działdowski rynek i zobaczyć, że aktualnie, po likwidacji pizzerii, nie działa tam żaden lokal, gdzie można zjeść pod chmurką. Według radnego, trzeba zachęcić lokalnych przedsiębiorców do tego typu działalności, a jedną z form może być właśnie obniżenie podatku. Sławomir Pszenny zaproponował, aby stawka dzienna wynosiła 3 grosze za 1m2. Rada podjęła uchwałę jednogłośnie. 

Czy pomysł okaże się skuteczny i powstanie w okolicach rynku nowy ogródek gastronomiczny, przekonamy się już niedługo.

 

Komentarze   

0 #3 fazi 2017-08-12 07:30
niech pan przenny postawi sobie pod swoim oknem taki ogródek a nie na chodniku w rynku po którym nie można przejść
Cytować
+1 #2 Działdowiak 2017-08-11 23:19
w artykule jest podkreślone, ze stawka jest dzienna
Cytować
-2 #1 Andrzej 2017-08-11 11:24
Czy 30 gr/m2 ODSTRASZA?
Czy to miesięczna stawka?
Jeżeli tak to są to śmieszne pieniądze, kilkadziesiąt złotych lokalu nie ratuje...
Cytować

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!