Czterech artystów rzeźbiarzy spędziło w naszym mieście kilka ostatnich dni. Celem ich wizyty było wykonanie drewnianych rzeźb, które po skończeniu remontu działdowskiego zamku, uatrakcyjnią wygląd jego dziedzińca.

Pierwszy działdowski plener rzeźbiarski odbył się w dniach 24-27 lipca przy Miejskim Domu Kultury. Wzięło w nim udział czterech artystów: Edmund Szpanowski, Michał Rzymysławski, Mieczysław Wojtkowski i Piotr Jakubowski. Wykonane przez nich drewniane rzeźby rycerzy oraz ławka w stylu gotyckim zostaną ustawione po zakończeniu remontu na dziedzińcu zamku i staną się dodatkową atrakcją dla turystów zwiedzających ten zabytek. 

Zaproszeni do Działdowa artyści są twórcami z dużym doświadczeniem, nagradzanymi oraz wysoko cenionymi w środowisku rzeźbiarskim. Ich prace znajdują się w wielu miastach Polski, m.in. Szczytnie, Lidzbarku, Olsztynie, Kwidzynie. Zainteresowania artystyczne twórców są rozległe i sięgają różnorodnej tematyki, dlatego planowane w kolejnych latach plenery rzeźbiarskie w Działdowie będą owocowały następnymi oryginalnymi dziełami, które stopniowo upiększać będą przestrzeń naszego miasta.

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!