Dwóch młodych mieszkańców gminy Działdowo znaleziono w piątek rano na boisku w Księżym Dworze. Byli nieprzytomni. Przeprowadzona reanimacja nie przyniosła skutku. Z pierwszych ustaleń wynika, iż mężczyźni spożywali alkohol, jednak nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną ich śmierci. 

W piątek, 28 lipca około godziny 6.30 przechodząca obok boiska wiejskiego w Księżym Dworze kobieta zaważyła nieopodal ławek dwóch leżących mężczyzn. Zaniepokojona zadzwoniła na numer ratunkowy i wezwała pomoc. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi przyjechali policjanci, którzy do czasu przybycia karetki pogotowia prowadzili reanimację mężczyzn. Kiedy zespół ratownictwa medycznego przybył na miejsce zdarzenia, 23-letni Karol już nie żył. 29-letni Paweł znajdował się w stanie ciężkiego zagrożenia życia.  – Mężczyzna został przewieziony w trakcie reanimacji do szpitalnego oddziału ratunkowego. Tu, pomimo dalszych prób ratowania życia, po 9 minutach od przywiezienia pacjenta lekarz stwierdził jego zgon – mówi Sławomir Brzozowski, rzecznik działdowskiego szpitala. 

Przyczyna jeszcze nieznana
Na miejsce przybył prokurator rejonowy, który wraz z policjantami wyjaśnia przyczynę śmierci. Z nieoficjalnych informacji wiemy, iż mężczyźni na boisku pojawili się dopiero nad ranem. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż spożywali alkohol. Nie wiadomo, jakiego był on pochodzenia i czy to jego spożycie spowodowało śmierć. Być może przyczyną były inne substancje, jednak aby to wyjaśnić, potrzebna będzie sekcja zwłok, którą zaplanowano na dziś, oraz badania toksykologiczne. Wyniki tych drugich mają być za około dwa tygodnie.

Cały artykuł w TD nr 31 z dnia 1 sierpnia  2017r.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!