Powiat działdowski zajął ostatnie miejsce w województwie w rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2013-2017. W zestawieniu czasopisma „Wspólnota” dobry wynik osiągnęło Działdowo, które zajęło 80. miejsce wśród miast powiatowych. Z gmin najlepiej wypadła Płośnica.

Kiedy nowo wybrani burmistrzowie, wójtowie oraz radni rozpoczną urzędowanie? – takie pytanie coraz częściej pojawia się wśród mieszkańców. Mimo że pierwsza tura wyborów odbyła się ponad trzy tygodnie temu, to będziemy musieli jeszcze na tę chwilę poczekać.

Młodzież z Zespołu Szkół w Malinowie oraz Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie wzięła udział w warsztatach poetyckich poprowadzonych przez Wojciecha Kassa – poetę, eseistę, redaktora dwumiesięcznika literackiego „Topos”, dyrektora Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Warsztaty zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie. Wojciech Kass wydał kilkanaście zbiorów poezji, ostatni „Ufność”. Trzy poematy w 2018 roku. Wielokrotnie nagradzany i zapraszany do jury konkursów poetyckich. Prowadzi liczne warsztaty poetyckie m.in. w Studium Literacko-Artystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W ramach rozgrywek Ligi Mistrzów w tenisie stołowym działdowski Dekorglass występuje w grupie razem z drużynami: UMMC Jekaterinburd (Rosja), Walter Wels (Austria) i Stella Sport La Romagne (Francja). Właśnie z tą ostatnią drużyną już w najbliższy czwartek, 15 listopada o godzinie 18.00 w hali sportowej przy ul. Jagiełły rozegrany zostanie mecz rewanżowy.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!