Tygodnik Działdowski

Środa, 28 czerwca 2017

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl

300 osób na targach pracy

16.06.2017 12:58:49

W środę, 7 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych odbyła się ósma edycja Targów Pracy i Edukacji. Szacuje się, że w tym roku wydarzenie odwiedziło około 300 osób.
Przez kilka godzin ciekawie zaaranżowane stoiska przykuwały uwagę odwiedzających, którzy chętnie sięgali po foldery informacyjne dedykowane uczniom oraz osobom poszukującym pracy. Jak mówią organizatorzy, była to najlepsza okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną lokalnych placówek oświatowych. Dla bezrobotnych z kolei i osób pragnących zmienić miejsce zatrudnienia – szansa na pozyskanie szerszej wiedzy na temat rynku pracy i wolnych stanowisk. W ramach targów doradca zawodowy MCiZ z Elbląga przeprowadził grupowe zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej, w trakcie których uczniowie badali swoje predyspozycje zawodowe oraz uzyskali informacje o zmianach zachodzących na rynku pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Młodzieżowego Centrum Kariery oraz Młodzieżowego Biura Pracy z Elbląga, gdzie młodzież chętnie korzystała z konsultacji z pośrednikiem pracy i doradcą zawodowym. Promowano tam międzynarodowe pośrednictwo pracy w ramach sieci EURES. Wystawcy przygotowali dla gości szereg atrakcji dodatkowych m.in. konkurs zawodoznawczy zorganizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. „Nieszablonowe pytanie rekrutacyjne”. Targi Pracy i Edukacji odbyły się pod honorowym patronatem wojewody Artura Chojeckiego oraz starosty Mariana Janickiego.

autor: PP

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • ROZCZAROWANY, 2017-06-17 21:12:11
    BEZROBOTNY
    Jestem zarejestrowany w działdowo kim UP od stycznia 2015 roku. Nikt nawet mnie nie poinformował ze jakieś targi będą się odbywały. Siedzą tylko i kasę biorą za podpisy. Rozwiązać UP i tworzyc firmy jak na zachodzie które rzeczywiście szukają pracy