Tygodnik Działdowski

Sobota, 22 lipca 2017

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl
fot. PP
fot. PP

Czy szpitalowi grozi zamknięcie?

20.04.2017 10:19:06

Wśród mieszkańców Działdowa rozpowszechniane są niepokojące informacje na temat działdowskiego szpitala. Mowa jest m.in. o trudnej sytuacji finansowej, a co za tym idzie o zamykaniu oddziałów, a nawet całego szpitala. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Działdowo do tych informacji odniósł się zastępca dyrektora Grzegorz Żurawski.
Temat karetek pogotowia, o których pisaliśmy w minionym tygodniu, to nie jedyna sprawa, która trapi dyrekcję działdowskiego szpitala. Od dłuższego czasu na terenie Działdowa oraz całego powiatu rozpowszechniane są informacje dotyczące złej kondycji finansowej szpitala, co ma doprowadzić w najbliższym czasie do zamknięcia niektórych oddziałów. Wieści te dotarły także do radnych Rady Miasta Działdowo, którzy korzystając z okazji, iż na ostatniej sesji obecny był zastępca dyrektora Grzegorz Żurawski, postanowili go zapytać, jak sprawa wygląda naprawdę. Początkowo zastępca nie chciał zdradzać szczegółów, ponieważ twierdził, iż został oddelegowany przez dyrektor, aby odpowiadać tylko na pytania związane z karetkami pogotowia. Później jednak postanowił poruszyć kilka kwestii. Według Grzegorza Żurawskiego, nie ma aktualnie żadnych planów, aby zamykać oddziały. Co prawda sytuacja jest trudniejsza niż w latach ubiegłych, jednak władze będą szukały innych rozwiązań. – Sytuacja szpitala jest trudniejsza. Podsumowując rok 2016, pierwszy raz od wielu lat będziemy mieli stratę. Wynosi ona między 100 a 200 tys. zł. Obawiamy się, że ten rok może być jeszcze gorszy. Aby spiąć plan finansowy, nie dokonamy wielu drobnych zakupów – tłumaczył Grzegorz Żurawski.
Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

autor: PP

Komentarze Internautów (8)dodaj komentarz

  • XYZ, 2017-04-20 15:07:03
    Szpita
    No bez przesady, zamknąć , nie zamkną . Ludzie potrzebują pomocy , a jakby zamknęli to gdzie ludzie mieliby się leczyć ?
  • Pacjent, 2017-04-20 15:24:54
    To jest wyjście!!!
    Tak zamykać oddziały, to jest super pomysł. Ościenne powiaty i miasta bardzo się z tego ucieszą. Tak jak oddział kardiologii. U nas się zlikwidowało a w Iławie otwarto super nowoczesny oddział kardiologii. Myślę,że wszelkie zmiany trzeba by zacząć od wymiany kadry zarządzającej oraz władz powiatu.
  • klaudia, 2017-04-21 08:21:45
    szpital Działdowo
    Kiedyś dobrze prosperujący i z nienaganną opinią szital... dziś brak wszystkiego.. począwszy od papieru toaletowego a skończywszy na specjalistach( co jest główną przyczyną katastrofy)... przykro się stwierdza ale coraz częściej strach sie leczyć w Działdowie... hmmm może dyrekcja powinna poleżeć na kozetce, poczekać 6 godzin w kolejce na pogotowiu lub miesiąc na badanie usg. Niszczycie to co było kiedyś pionem!!!
  • Mieszkaniec Działdowa, 2017-04-21 10:21:08
    A może zmiana Starosty?
    Są od lat w Zarządzie Powiatu te same osoby, może czas aby poczuły się w końcu do winy. Mają dar niszczenia wszystkiego do czego się dotkną. Gródki? Gdzie jest szkoła w Gródkach z jej majątkiem, szkoła w Malinowie też chyli się do upadku, afera w domu dziecka w Lidzbarku, majątek Liceum w Działdowie wyparował, teraz czas na szpital!!!!!! Jak już Pan Starosta Janicki wszystko wyprzeda to wyląduje na emeryturze. Może czas zakończyć ten spektakl Panie Janicki. A nie może Pan Starosta uwije sobie nowe gniazdko w DARze lub Działdowszczyźnie, jeszcze tam można coś wyprzedać.
  • Sano, 2017-04-21 14:33:03
    Starosta
    Żeby odejść trzeba mieć tochę wstydu. Pan Janicki go widoczne nie ma skoro niszczy Działdowo już ponad 20 lat. Przydomek likwidator, bardzo do niego pasuje.
  • Dr Wstrząs, 2017-04-28 20:30:25
    Zalegle składki na zus
    W 2008 pani dyr Leżuchowska zatrudniła 40 osób na umowę -zlecenie i przez 4 lata nie odprowadzają składek zus u po kontroli zus w 2001r i 2 przegranych procesach sąd z zus w 2016 szpital zapłacil ok miliona zaległych skladej z odsetkami a teraz pani dyr żąda zwrotu od pracowników. Oto jest przyczyną deficytunarazie ukrytego-przykład wirtualnej ksìęgowości