Tygodnik Działdowski

Sobota, 22 lipca 2017

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl

Co z budynkiem po skarbówce?

12.04.2017 10:05:30

Władze Działdowa nie mogą znaleźć chętnych na wynajem budynku przy pl. Mickiewicza, gdzie jeszcze niedawno funkcjonował Urząd Skarbowy. Miasto chciałoby, aby powstała tam przychodnia lekarska.
Po przeprowadzce Urzędu Skarbowego do nowego budynku, który mieści się przy ulicy Skłodowskiej-Curie, lokal przy pl. Mickiewicza stoi pusty. Jego właściciel, czyli gmina miasto Działdowo, chciałaby go wynająć. Pomysłem burmistrza Grzegorza Mrowińskiego było, aby w tym miejscu mieściła się przychodnia lekarska. Miasto wystosowało w tej sprawie oferty oraz zamieściło ogłoszenie w specjalistycznym czasopiśmie medycznym. Dodatkowo zagwarantowało, iż jeżeli znajdzie się chętny na stworzenie przychodni, to wybuduje na własny koszt windę. Niestety te działania nie przynoszą póki co rezultatów. Lekarze nie są zainteresowani, a szkoda, ponieważ lokalizacja w samym centrum miasta jest bardzo dobra. Szczególnie dla osób starszych, którzy licznie zamieszkują tę część miasta. 
Więcej w papierowym wydaniu TD z dnia 11 kwietnia 2017r. 

autor: KP

Komentarze Internautów (3)dodaj komentarz

 • kuku slow, 2017-04-12 10:29:50
  .
  biuro zarządu kurników? Jak nie umie burmistrz z nimi walczyć to musi się zaprzyjaźźźźźnić...
 • Ex Real estate agent :), 2017-04-12 20:09:39
  Cena najmu?
  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Lepiej mniejszą łyżeczką po trochu niż...Można podać więcej propozycji niż tylko przychodnia lekarska widocznie nikt nie widzi w tym interesu. Proponuję stworzyć więcej wariantów na najem tej nieruchomości. Każdy by chciał aby był to jeden duży najemca najlepiej podpisujący umowę najmu na 10 lub 20 lat ale nie oszukujmy się takich klientów nie ma lub jest promil, polecam skupić się na umowach krótko terminowych np. jednorocznych. Niestety w dzisiejszych czasach musimy być bardziej elastyczni.
 • Mieszkanka Działdowa, 2017-04-12 20:58:33
  szpital
  A może tak zainteresować się bardziej tym że budowane jest bardzo funkcyjne lotnisko przy szpitalu w Działdowie a maja być zamknięte oddziały takie jak: Ortopedia, kardiologia czy neurologia i rehabilitacja. Więc po co lotnisko jak oddziały zamykają.?!!!

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

  fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

 • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

  fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...

 • Żabiny-Koszelewy. 17 drużyn zagrało dla Małgosi!

  fot. organizatorzy Zobacz galerie...